תשובות מומחים לשאלות הגולשים בנושא מיצוי ובדיקת זכויות - פורום מימוש זכויות רפואיות!
פורום מימוש זכויות רפואיות - בדיקת זכויות מול מומחים!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
פורום מימוש זכויות רפואיות - מענה מקצועי לכל שאלה!
הודעה חדשה חזרה לפורום ייעוץ אישי חיפוש
התחברות בפורום:


שם משתמש:

סיסמא:
נושא
מחבר
תאריך ושעה

24/04/2018 12:34
שאלה בבקשה אבקש תשובה מקצועית.

אבי בן 71 לאחר אירוע מוחי שיקום והיסטוריה רפואית נדחה בערעורים הראשונים ולאחר וועדה של ביטוח לאומי שאישרה שעתיים מטפלת. עם הזמן המצב החמיר ואבא שסובל מתנודות לחץ דם קיצונים נופל. בלי להרגיש, סכרת, לב, נפגעה האונה השמאלית, חוסר שליטה על הסוגרים וסחרחורות.

אבי קיבל אירוע מוחי שני ומאחר והעזרה (מטפלת ) הייתה זמנית רשמתי ערעור והצגתי מסמכים. לצערי הגיעה אחות מטעם ביטוח לאומי והחליטה תוך שעה שאבא שלי סופרמן. עיוותה את כל מה האמת. אני מתכוונת להגיש ערר האם יש מישהו שיכול לעזור לי בתשלום סמלי?

מצבו הסוציו אקונומי של אבי לא להיט וגם ככה כל המסביב. אנחנו עוזרים בלי סוף.

תודה לכל העונים ואשמח לעזרה אני אובדת עצות
12/04/2018 09:21
יש לי שאלה אני גרושה עם ילד אחד את המזונות קיבלתי כל חודש מהגרוש שלי ביד הילד הגיע לגיל 18 והוא החליט שהוא לא משלם והוא בחובות אציין שהילד שלי עדין לומד וחולה סכרת לא קלה אני משלמת הכל על התרופות מזרקים והוא נעלם מה עושים וחוץ מזה שאני עובדת חצי משרה בגלל הילד הוא זקוק להשגחה קיבלתי השלמה וכרגע מבטלים לי כדאי שאלך ללשכה אבל אני עובדת החלפתי עב ודה בגלל הילד והגשתי להם מסמכים רפואיים וסוציאלים על הילד אני לא מבינה למה אני צריכה ללכת ללשכה.
12/04/2018 09:14
שלום. יש לי שעלה. אני כבר כמה חודשים לא עובדת - יש לי כהבים חזקים בכף הרגל. האבחנה היא דורבן והשטחת כף רגל.הולכת עם הקב. טיפולים זריקות קורטיזון, פיזיואטרפיה וכדורים לא אוזרים. ימי מחלה אין לי. אישורי מחלה נותנים מידי פעם רק לכמה ימים. הייתה לי בחודש מרץ וועדה רפאוית וקיבלתי רק 48% נכות כללית. איך לחיות ומה לעשות?
08/04/2018 09:53
האם מישהו יודע על דרך כלשהי לקבל סל שיקום ממשרד הבריאות כאשר ברקע אחוזי נכות משוקללים של 41% מתוכם 30% על רקע נפשי, 10% על קשב ריכוז ו-5% על פציעה פיזית?
כבר הוגש ערר פעמיים עד לבית משפט שנדחה לצערי... שמעתי שיש דרך לבקש באופן חריג עם 30%, מנסה לברר.

אני יודעת שיש אפשרות להגיש החמרת מצב אבל אמרו לי שאפשר ככה לאבד בכלל את האחוזים והקצבה אז אני לא יודעת מה לעשות ואם להמנע מזה.

אני מנסה לשקם את החיים שלי ואיכשהו להפוך לתפקודית גם אם חלקית...

כל עזרה תתקבל בברכה,
תודה
08/04/2018 08:20
אני מקבל נכות על אפילפסיה וכבר 3 פעמים דוחה אותי משרד הרישוי שאני מבקש תו נכה לרכב בטוענה שאיני מוגבל בניידות
ברור שזאת לא סיבה מצדיקה לדחייה.

האם דרך יעוץ משפטי או טרחה של עוד תיהיה פרצת דרך?
תודה
02/04/2018 11:33
היי
אמא שלי נמצאת כרגע בנכות זמנית של שנה עקב מחלת בסרטן ומקבלת קצבת ביטוח לאומי, היא חצי שנה כבר לא עובדת ובמידה היא תפדה כמה ימיי חופש שלה מהעבודה יכולים לקצץ לה את הקציבה מביטוח לאומי?
18/03/2018 12:19
האם מישהו נתקל בסיטואציה שבה נשללו כל הזכויות כנכה לילד שעבר לדיור חוץ ביתי (ולכן אינו זכאי לקיצבת נכות)?
הסבר - לילד יש בדיקה בבית חולים. התבקשנו לשלם על טופס 17. כשתהינו למה, הסתבר שבטל"א הודיעו לקופ"ח שהילד כבר לא זכאי להטבות לנכים.
בירור במוקד בטל"א - "אין לו קיצבה, ולכן לא זכאי להטבות ולזכויות שמיועדות לנכים"
מנסה להסביר שאשמח שהילד כבר לא יהיה אוטיסט, אבל מה לעשות, הוא עדיין כזה.
"זה החוק".

מצד שני, אם הבית בהוסטל הופתעה - "אף דייר לא משלם על דברים כאלה. יש להם נכות....".

(זה לא עניין של התשלום. זה עניין של הזכויות של הילד. ולכו תדעו מה יהיה בעתיד....)
13/03/2018 10:32
שלום , מזה שנה וחצי אני חולה אונוקולוגית ,כרגע יש לי 100 אחוזי נכות זמניים מאי 2019. עבדתי מזה 13 שנה בתחום של החזרי מס ,
לאור מצבי הנוכחי איני מעונינת לחזור למקום עבודתי הקודם אך היתי מעוניין לקבל את הפיצויים על 13 השנים בהם עבדתי ,
האם אני זכאית לבקשם ? והאם כדאי להתפטר עכשיו ?
בכל מקרה איני אוכל לחזור לעבודה זו בגלל הניתוח שעברתי באזור ראש פה וצוואר.

תודה על תשובתכם .
12/03/2018 08:32
הבן שלי (עם תסמונת דאון) נמצא שנה ראשונה בגן חובה (בן 6.4, יליד נובמבר 2011). אנו וצוות הגן מסכימים פה אחד שהוא צריך עוד שנה בגן חובה (גם התל"א שנכתבה עבורו, נבנתה מתוך הסתכלות של שנה אחת מתוך שתיים בגן חובה. ולכן למעשה לא היתה איתו שום הכנה לעלייה לכיתה א').
הצוות במתי"א חושש שמשרד החינוך לא ייאשר לבן שנה נוספת בגן חובה בגלל הגיל. האם יש איזושהי הגבלת גיל אצל ילדים עם צרכים מיוחדים (ותסמונת דאון בפרט)?

מחוזר מנכ"ל שאני קראתי- ההגבלה היחידה שמצריכה אישורים מיוחדים היא בקשה לשנה שלישית בגן חובה (שזה לא המקרה אצלנו). אבל לא ראיתי שום הגבלת גיל.

אשמח למידע מאחר שכרגע מבקשים ממני ללכת לשתי ועדות במקביל- ועדת השמה כדי שימשיך בגן שפה וועדת שילוב למקרה שיצטרך לעלות לכיתה א'.

אילו עוד זכויות רפואיות יש למשפחה וחשוב שנדע עליהן במקרה הזה?
11/03/2018 13:35
שלום,

רציתי להתייעץ. חברה טובה שלי הייתה בדרכה לעבודה בבוקר. מהירידה של האוטובוס מישהו דחף אותה בחוזקה והיא נפלה על הבטן והידיים.

למזלה הרב לא נשבר לה כלום אולם קיבלה שפשוף חזק במרפק יד שמאל ומכות ייבשות בעצמות האגן.

היא המשיכה להגיע לעבודה כרגיל חבושה עם כאבים מהמכות הייבשות.

השאלה: האם היא צריכה להודיע לביטוח לאומי דרך מקום עבודתה למרות שלא הייתה במחלה יום אחד מיום הנפילה?

יש מקום לקבל פיצויים על תאונת עבודה במקרה כזה?

אשמח לקבל תשובות של המומחים שלכם לגבי זכויות רפואיות שמגיעות לה במקרה הזה.

תודה.
07/03/2018 08:55
שלום לכולם,

האם נכון הדבר שהחל מה-1 בינואר 2018, זוגות נשואים שאחד מבני הזוג הוא אזרח זר (עם רשיון ישיבה א/5), לא צריכים להמתין תקופה של חצי שנה (תקופת אכשרה) לפני רישום לקופת חולים בביטוח לאומי וקבל ההטבות מכוח חוק הבריאות הממלכתי?

קראתי על-כך בכל מיני פורומים באינטרנט, ואנשים מציינים שם שאכן ישנו תיקון כזה לחוק, ושלביטוח לאומי יש אינטרס שאנשים לא ידעו מכך.

תודה רבה לכולם!
06/03/2018 10:45
שלום!! ומתנצלת על כתיבת מגילה אך אני די זועמת. לאמא נדחתה התביעה לגמלת סיעוד שלא בצדק ועל מנת שנגיש ערעור אשמח לדעת לפי איזה קריטריונים פנימיים ניתנת הניקוד...לא הטבלה הפשוטה שביטוח לאומי שולח אחרי מבחן התלות אלא לפי מה הם מנקדים כל דבר..הכוונה לניקוד הפנימי שלהם..למשל נפילה... האם נפילה חד פעמית שבעקבותיה היום תלויה בהליכון לא מזכה אפילו בחצי נקודה ואי יכולת לרגת אפילו חצי מדרגה לא עם הליכון ולא לבד גם לא מזכה ...שאלתי אותם אם אמא תצטרך ליפול לפי נוחיותם....(יש לה התנוונות מתקדמת פולימיאלגיה ארטרוסיס ולחץ על חוליות הצאוור) האם תלות מוחלטת ברחצה מזכה רק בחצי נקודה? האם אי יכולת להתרומם מהאסלה אלה רק אם ידיעות מיוחדות לא מזכה בכלום ולהיות ואי שליטה בצרכים בלילה ולבישת חיתול גם נותן 0 נקודות...האם העובדה שהיא חיה לבד בדירה גם לא מזכה אותה במשהו....וכו' האם יש אפשרות לעזור לי במידע מפורט? האם הבודק לא היה חייב להגיש לי מכתב סיכום לאחר הבדיקה? זה מה שכתוב באתר ...לקרא להם טיוח לאומי ולא ביטוח לאומי

תודה
04/03/2018 15:21
שלום ! יש לי שאלה.

אחותי נכה 100% בכיסא גלגלים עם חמצן.

אני ובעלי מורשי נהיגה שלה יחידים. בגלל שעברנו דירה ויש חריגה של 300 מטר ביטלו לאחותי זכאות לרכב נכה.
שאלה. האם אני בעצמי יכולה להגיש ערעור לבית משפט לענייני עבודה בבאר שבע?

איך מגישים - אני מגישה בשמה או לרשום את אחותי. אבל מאוד קשה לה להגיע.

אפשר לקבל מכם הסבר על זכויות רפואיות אחרות שיש לאחותי בגלל הנכות שלה?

תודה
04/03/2018 09:04
שאלה מבחינת זכאות ללימודים : נכה בעל 49% נכות ו-100% אי כושר השתכרות, מחזיק בבגרות מלאה. מה הזכאות מבחינת לימודי המשך אם לתואר או קורסים מקצועיים? האם מבחינת לימודים אקדמיים מקבלים תקציב ויכולים לבחור איזה תחום ירצה ללמוד, או שמתוך רשימה שמקבלים מהביטוח לאומי? ובכלל מה הקריטריונים לקבלת השתתפות בשכר לימוד? הבחור בן 20 וכרגע בשירות לאומי.
26/02/2018 18:26
סבתא שלי בת 81 גרה לבדה נפלה לפני כחודש וחצי ומאז היא מתגוררת אצלנו כי היא זקוקה להשגחה. היא מתהלכת רק עם הליכון בכל מקום בבית (לא יכולה לרדת במדרגות). מכינה לעצמה אוכל בעזרת אנשים. מתקלחת בעזרתנו ומתלבשת בעזרתנו. פוחדת ליפול וסובלת מכאבים. יש לה בנוסף כאבים רבים. ביטוח לאומי דחה את תביעתנו - נתן 0.5 על אכילה ועל מקלחת בלבד. היה מכתב ממיון שציין שהיא נפלה וכל השאר תקין ולא קיבלנו על נפילה. סבתי רוצה לחזור לדירתה אך לא תוכל לתפקד לבד. האם אתם חושבים שיש מקום לערער? האם כדאי ללכת לרופא כלשהו שימליץ על דברים שיעזרו. כמה נקודות סבתי צריכה על מנת להיות זכאית לגמלת סיעוד. ואם גמלת סיעוד מתנגשת עם קצבת זקנה של ביטוח לאומי (עולה חדשה).

תודה לעונים
26/02/2018 08:54
מבררת עבור חמותי, היא מקבלת הבטחת הכנסה לפני שנה מכרה דירה שהייתה בבעלותה בחלק מהכסף כיסתה חובות בהוצאה לפועל קרוב ל-200000 אלף שח חובות בשאר הכסף כיסתה משכנתא וקנתה דירה יותר קטנה אותה היא משכירה. קיבלה לפני מספר ימים טפסים למלא כולל תלושים ותדפיסים של בנק.השאלה האם יכולים לבטל לה את הבטחת הכנסה בגלל מכירת הדירה ותשלום החובות שלה כאשר בפועל לא נשאר לה כלום.

תודה
25/02/2018 10:45
אפשרי לקבל החזר מס?

גיליתי שמגיע לי זיכוי של מס הכנסה של 6 שנים אחורה,
כול חודש היו מורידים לי מס חובה מהתלושים משכורת בהמשך 6 שנים.

רציתי לשאול אם לפני שנה קיבלתי נכות כללית לצמיתות
40 אחוז ו100 אי כושר מוכר על ידי ביטוח לאומי כמובן,

יש אפשרות לקבל החזר מס 6 שנים אחורה?
20/02/2018 19:11
שאלה.
יש לי נכות כללית
ומתוחם 76 אחוזי נכות רפואית לצמיתה בביטוח לאומי, האם אני יכול להעביר את הטפסים של הנכויות של ביטוח לאומי לחברת הביטוח הראל על אובדן כושר עבודה כי זה בעקבות תאונת עבודה שגרמה לכך ולא אישרו לי עד היום נכות מעבודה אלא רק כללית ולצמיתות
זה יכול לעזור לי או להרוס לי את התביעה בביטוח הראל ?
19/02/2018 14:37
שלום אשמח לעזרה ...יש לי ילדה בת 9 וחצי עם יש לה 100 אחוז נכות.

כמעט שנתיים האחרונות חלה ירידה במצבה הבריאותי, זאת אומרת בגלל כל מה שהיא עברה או בגלל התסמונת יש לה בעיה התנהגות מאוד חמורה ויסות חושי ויסות רגשי ומטופלת בבריאות הנפש וברווחה ומקבלת בנוסף לתרופות הנורולגיות גם תרופות פסיכיאטרית השאלה שלי אם אני יכולה לקבל עזרה בשירותים מיוחדים כי כל מי שמבין 2500 שקל בקושי מספיק לתרופות בחודש?

אשמח לתשובה כנה ואמיתית
17/02/2018 15:22
שלום לכם,
הועתק מהאתר של ביטוח לאומי:
1) האם זה אקטואלי וזה הסכום?
2) אם ההכנסה שלי היא מתחת לסכום זה, האם אני צריכה לדווח בכל זאת לביטוח לאומי?
אני נכה ב-100% אי כושר ו-70% רפואי, גרושה.

"איך הכנסות שלא מעבודה משפיעות על הקצבה שלי?
נכים המקבלים תוספת בעד בן/בת זוג וילדים, ינוכה מהתוספת הזאת כל סכום ההכנסה שלא מעבודה.

בכל מקרה, ההפחתה עקב ההכנסות תיעשה רק מסכום הקצבה שעולה על סכום קצבה מלאה ליחיד 2,350 ש"ח (החל ב- 01.01.2018), ולמי שמשולמת תוספת לקצבה, תיעשה ההפחתה רק מסכום הקצבה שעולה על סכום קצבה מלאה ליחיד + סכום התוספת לקצבה."
 1   2    3    4    5    >>  

: עבור אל עמוד

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!