תשובות מומחים לשאלות הגולשים בנושא מיצוי ובדיקת זכויות - פורום מימוש זכויות רפואיות!
פורום מימוש זכויות רפואיות - בדיקת זכויות מול מומחים!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
פורום מימוש זכויות רפואיות - מענה מקצועי לכל שאלה!
הודעה חדשה חזרה לפורום ייעוץ אישי חיפוש
התחברות בפורום:


שם משתמש:

סיסמא:
נושא
מחבר
תאריך ושעה

20/02/2018 19:11
שאלה.
יש לי נכות כללית
ומתוחם 76 אחוזי נכות רפואית לצמיתה בביטוח לאומי, האם אני יכול להעביר את הטפסים של הנכויות של ביטוח לאומי לחברת הביטוח הראל על אובדן כושר עבודה כי זה בעקבות תאונת עבודה שגרמה לכך ולא אישרו לי עד היום נכות מעבודה אלא רק כללית ולצמיתות
זה יכול לעזור לי או להרוס לי את התביעה בביטוח הראל ?
19/02/2018 14:37
שלום אשמח לעזרה ...יש לי ילדה בת 9 וחצי עם יש לה 100 אחוז נכות.

כמעט שנתיים האחרונות חלה ירידה במצבה הבריאותי, זאת אומרת בגלל כל מה שהיא עברה או בגלל התסמונת יש לה בעיה התנהגות מאוד חמורה ויסות חושי ויסות רגשי ומטופלת בבריאות הנפש וברווחה ומקבלת בנוסף לתרופות הנורולגיות גם תרופות פסיכיאטרית השאלה שלי אם אני יכולה לקבל עזרה בשירותים מיוחדים כי כל מי שמבין 2500 שקל בקושי מספיק לתרופות בחודש?

אשמח לתשובה כנה ואמיתית
17/02/2018 15:22
שלום לכם,
הועתק מהאתר של ביטוח לאומי:
1) האם זה אקטואלי וזה הסכום?
2) אם ההכנסה שלי היא מתחת לסכום זה, האם אני צריכה לדווח בכל זאת לביטוח לאומי?
אני נכה ב-100% אי כושר ו-70% רפואי, גרושה.

"איך הכנסות שלא מעבודה משפיעות על הקצבה שלי?
נכים המקבלים תוספת בעד בן/בת זוג וילדים, ינוכה מהתוספת הזאת כל סכום ההכנסה שלא מעבודה.

בכל מקרה, ההפחתה עקב ההכנסות תיעשה רק מסכום הקצבה שעולה על סכום קצבה מלאה ליחיד 2,350 ש"ח (החל ב- 01.01.2018), ולמי שמשולמת תוספת לקצבה, תיעשה ההפחתה רק מסכום הקצבה שעולה על סכום קצבה מלאה ליחיד + סכום התוספת לקצבה."
14/02/2018 16:12
אמא שלי נפלה לפני שנה מחוץ לקניון גבעתיים, ריסקה את הכתף והפכה נכה ברמה שלא יכולה להתלבש בעצמה ומן הסתם לא יכולה לעשות עוד הרבה דברים למרות פיזיותרפיה וכו'. הגישה תביעת נכות לביטוח לאומי, עשו לה בעיות ומשכו אותה. נתנו לה קיצבה זמנית ואמרו להגיש תביעה חדשה לנכות כללית לקצבה קבועה. עכשיו הגיעה לגיל 62.5 והבינה שכבר לא מגיע לה בגלל שמגיעה לה קצבת זקנה.

הגיוני? יש קשר?
12/02/2018 17:50
שאלה לדיון. בהנחה שיעלו את שכר הנכים. בתי בת ה - 20 עדיין סמוכה על שולחני. אני מעבירה לה היום לחשבונה 2500 שקל שזה המקסימום. היא קיבלה 100 אחוז אי כושר . עובדת למחייתה ומרוויחה נאה מאוד ואף נרשמה ללימודים להשלמת בגרויות. על רקע קוגנטיבי וכישורי חיים החליט ביטוח לאומי מה שהחליט. אם יעלו לה את הקצבה האם להמשיך להעביר לה את כל הכסף בהנחה שהיא עדיין סמוכה על שולחני? לימודים מממנת בעצמה, אני גם מפחדת שאם אעביר לה את כל הגמלה ויעלו ההכנסות שלה ביטוח לאומי עוד עלול להקטין לה את הקצבה. תפקודית היא מתקדמת בחיים אבל ברמה הקוגנטיבית רגשית אם תקים אי פעם משפחה נורמטיבית באמת שאלה גדולה וכאן הנכות האמיתית שלה וביטוח לאומי ראה את זה. ברור שהשלב הבא זה עזרה בשכר דיור ודירה משל עצמה וכו' וכו' . בינתיים היא על שולחני. האם להעביר לה את כל הגמלה במלואה? מתייסרת מאוד עם עצמי. גם המצב הכלכלי שלי לא לגמרי מן המשופרים. הבת הגדולה שלי למשל אמרה שחלק מהגמלה זה גם יכול להיות סוג של פיצוי על השנים שעברו. האומנם?
11/02/2018 21:33
בני אוטיסט לא לקוי למידה, אך יש לו הפרעת קשב.

עבר אבחון שקובע כי הוא על הספקטרום פעם אחרונה בגיל 9. היום הוא בן 15 וחצי ונמצא בתכנית המשלבת לימודי תואר ראשון תוך כדי תיכון.
כתוצאה מהקושי שלו הוא זקוק לתוספת זמן ויש לו גם קושי בכתיבה. מתיכון קיבל את ההתאמות הדרושות בלי בעיה. מכללה דורשת אבחון חדש ומעודכן, שזה מצד אחד הגיוני,מצד שני נשמע לי הזוי שוב להוציא 2500 כדי לומר שהבחור אוטיסט ובגלל זה הוא איטי ומסורבל בכתיבה? אין צורך בחלק הדידקטי כי אין לקויות למידה ברקע.

קופת חולים כמובן לא אמורה לספק לו אבחון נוסף. יש דרכים שאני לא מודעת אליהם לעשות אבחון מעודכן? גם לצבא מן הסתם יצטרך לא רק חוות דעת פסיכיאטרית.

אילו עוד זכויות מגיעות לילד שלי בשל המצב הרפואי-תפקודי שלו לפי החוק?
11/02/2018 21:31
בעוד מספר ימים אנחנו צריכים להגיע לוועדה לגודל רכב למדידות של הכסא הממונה החדש שקבלנו עבור ילדתנו היקרה לצורך התאמת רכב נגיש עבורה.

יש לי כמה שאלות:

1. מה אנחנו צריכים להביא לוועדה לגודל רכב ומה צריך לבקש מהם?

2. מה אנחנו צריכים ויכולים לבקש מהחברה שמנגישה לנו את הרכב?

3. באיזה חברה אתם ממליצים לנו לבחור?

תודה מראש
10/02/2018 16:14
שלום לכולם, יש לי 47% אחוז נכות עבודה לצמיתות, הנכות משולבת גם נפשי וגם פיזי אבל בנכות עבודה אין מול הרשויות שום הנחה? ברמות האלו? שנתיים לא עובד בגלל הנכות. מחלקת שיקום תעסוקתי גם מושכת אותי חודשים ולא מאשרת לי שיקום עדיין ו בנתיים אני לא פה ולא שם האם ניתן לעשות משהו?
07/02/2018 09:45
תגידו לי ביטוח לאומי השתגע מעבר לרגיל ולא אמרו לי שום דבר?

אותו בניין- הייתי בקומה 4 מחלקת שיקום. הפקידה שלחה אימייל לפקידה מקומה 1 מחלקת הבטחת הכנסה.
לשניהן אני מחכה בתור כמו ילד טוב. אני מגיע לפקידות שם. ומה אומרים לי? ייקח יומיים עד שהאימייל יגיע?

אתם רציניים? התור שלי. הזמן שלי. התשומת לב אליי וכלפיי. קשה לך לעבור על אימייל ? חבל שלא דרשתי מהפקידה בקומה 4 מכתב ביד.

מה לעזאזל קורה פה? אתם רציניים? זאת מדינת ישראל 2018?
05/02/2018 21:36
הבת שלי בכיתה ג' בחינוך הרגיל עם סייעת צמודה (היא על כ"ג), מגיע לה 3 שעות הוראה מתקנת בבית הספר. המורה בהיריון ומחסירה הרבה ומי שנפגעת זו הבת שלי. שוחחתי עם המנהלת ואין לה הרבה מה לעשות מכיון שאסור להחליף עובדת בהיריון אלא לפנות למנהלת מתי"א בעיר ואולי תמצא פיתרון.

התשובה הזו לא מספקת אותי. לפני השיחה שלי עם מנהלת מתי"א , חשוב לי לדעת מה החוק או ולמי לפנות הלאה ואיך אני הולכת "להילחם" על מה שמגיע לבת שלי על פי חוק.
05/02/2018 18:38
שאלה חשובה: בן אדם בן 60 עם 88% נכות בניידות ו-150% מביטוח לאומי, מגיע לו רכב? מה זה הלוואה עומדת? איך עושים כל התהליך של קבלת רכב כחלק מזכות? כמה אמור לשלם? ירידו לו מהקבצה ניידות שמקבל היום (על סך 2500 ש"ח לחודש) בגלל הרכב ?

למשהו שמבין אשמח לתשובות, תודה.
04/02/2018 10:09
יש לי בן שמקבל קצבת ילד נכה עקב אוטיזם. הבן מטופל כל השנים והוא בתפקוד גבוה ולומד בבית ספר רגיל. עוד כחצי שנה ימלאו לו 18 ואז מפסיקים לקבל גמלת ילד נכה וצריך להגיש בקשה לקבלת גמלת נכות כללית.

האם ביטוח לאומי יזמין את הבן שלי לעבור וועדה רפואית לאור הנתונים שציינתי? אם כן האם בכלל יש סיכוי להצליח מול הוועדה הרפואית? יש לציין שלמרות ההתקדמות הרבה במצבו אנחנו עדיין זקוקים לגמלה כדי להמשיך לטפל בו!

האם המשך אפוטרופסות גם לאחר גיל 18 יכול לעזור להצליח בוועדה?
28/01/2018 17:53
שלום אני מקבל הבטחת הכנסה, לאחרונה מלאתי טופס ובו נשאלתי אם אני מתגורר בדירה שלי, השבתי שכרגע אני משפץ את הדירה ולכן אני לא גר בה אך לאחר השיפוץ אני חוזר לגור בה, כך גם חתמתי על טופס הצהרה שבטוח לאומי בקש ממני. לאחר זמן אני מקבל הודעה ששמאי יבוא לדירה להערכת נכס לצורך קביעת המשך קבלת הבטחת הכנסה. פניתי אליהם והבעתי תרעומת על המהלך הזה וברצוני להתנגד להערכת שמאי, יחד עם זאת מסרתי לבטוח לאומי שהם יכולים לבוא לביקור בדירה בכל עת כדי לבדוק את אמיתת הדברים, אך הערכת שמאי אינה רלוונטית היות וזו אינה דירה שניה. ברור לי שהשמאי עובד עם הבטוח לאומי והוא בקשר ידידותי עם המשרד והוא מקבל מהם עבודה ולכן מצאו עילה לתת לו תעסוקה לדעתי זה לא חוקי. כעת אני בדילמא כיצד לפעול והאם להתלונן ולמי?
22/01/2018 14:28
היי חברים,
אנחנו מחכים לתוצאות ועדת נכות כללית של בעלי כבר מה- 14.11 ולא קיבלנו תשובה.
הנכות הוגשה כהחמרת מצב על נכות של 40% שקיבלנו לפני שנה +.
בעלי נפגש עם עובדת סוציאלית אחרי הועדה ומאז לא שמענו מהם דבר.
יודעים תוך כמה זמן אמורים לקבל תשובה?
מה זה אומר שלוקח להם כ"כ הרבה זמן להחזיר תשובה?
תודה מראש!
22/01/2018 10:01
בוקר טוב

הבת שלי מאובחנת בדלקת פרקים מקבלת 100% נכות פלוס 88% שירותים מיוחדים. החודש היא מגיעה לגיל 18 האם היא עוברת אוטומטית מילד נכה למקבלת נכות כללית ?? והאם יש מצב לעבור עוד וועדה רפואית או שזה לא קורה? ועוד שאלה האם יש מקום לתבוע ניידות?
20/01/2018 19:21
אולי מישהו יודע.כרגע אני נמצא בבית משתקם מניתוח של החלפת כתף עקב ת.ע. שקרתה ליבמסגרת עבודתי כאזרח עובד צהל (עבדתי 38 שנה)את הניתוח הראשוני עברתי בבה"ח קפלן ברחובות ואז פגעו לי בעצב האולינרי וגרמו לי נזק בלתי הפיך,עברתי כבר 5 ניתוחים נוספים בבה"ח איכילוב בת"א, והיגשתי ניירת לביטוח לאומי אם החמרת מצב, וכעבור חודשיים נאמר לי בפרוטוקול שהעצב האולינרי לא שייך לתאונה וככה קטלו אותי, לפני שלושה שבועת עברתי ניתוח להחלפת כתף והבאתי אישור מהרופא על 60 יום מחלה, ונאמר לי על ידי ביטוח לאומי כי הם לא משלמים רק אחרי הגשת ניירת שלהחמרת מצב, ועד נאמר לי כי וועדה להחמרת מצב נערכת כול חצי שנה ועל כן אין סיכוי לתשלום.

שאלתי היא כזאת משנת 2012 לא היכרתם בי כנכה בעצב האולינרי והיתעללתם בי, וכרגע שאני רוצה להגיש החמרה על החלפת כתף אתם אומרים לי שמהחמרה להחמרה חייב לעבור חצי שנה, הרי אני לא עברתי ניתוח קוסמטי, עברתי ניתוח כתף שזה איבר חשוב בגוף, כמה אפשר להיות אטום.
18/01/2018 10:09
ביטוח לאומי היקרים, אין צורך להתעלל באנשים שזקוקים לכם הינו מוותרים על כל הכסף שבעולם כדי לזכות בבריאות. איך ייתכן שעשיתם דבר כזה להוריד לילד אחוזי נכות מ117 ל50 אחוזים!? ילד שאובחן בגיל 12 ועבר 9 אישפוזים כיום בן 15 וחצי. הגענו לוועדה סיפרנו שלילד יש קוליטיס כיבית מחלה שידוע לכם שהיא כרונית סיפרנו שלילד יש בכל יום כאבי בטן שלשולים כאבי ראש חולשה חום שבא והולך. הראנו לכם שיש לו גם דלקת בוושט, דלקת בקיבה, דלקת בתוספתן, דלקת כרונית בעין, והתחלה של דלקת פרקים. הבאנו לכם טפסי נוכחות שתראו שהילד בבית ולא מצליח להגיע לבית הספר ללמוד. אמרתם שהורדתם את האחוזי נכות כיוון שלא מקבל יותר סטרואידים ואימוראן.. למרות שאתם יודעים שהסטרואידים לא הועילו ועברנו לטיפול ביולוגי לווריד וכשגם זה לא הועיל עברנו לטיפול ביולוגי חזק יותר זריקה פעם בשבוע. ידוע לכם הרי שגם אם הסטרואידים היו כן מועילים מתישהן היה צריך לעבור לטיפול אחר בשל הנזקים הרבים שהם עושים כשלוקחים תקופה ארוכה. חומר ביולוגי הוא פי כמה חזק מסטרןאידים שלא השפיעו עליו... מה ההגיון להוריד לו אחוזי נכות בשל כך!? הילד הבריא? אתם מנסים להתיש אבל לא אשבר למען העתיד שלו הוא זכאי ויקבל כל מה שרק יצטרך!
11/01/2018 15:47
ילד שעכשיו נמצא בגן טרום חובה ולדעת הגננת צריך גן שפה, האמא חוששת שאם תתחיל עכשיו את התהליך של וועדת השמה היא לא תוכל להתחרט ולהשאיר בגן רגיל (חושבת לתת לו טיפול במהלך השנה שיתכן ויפתור את הבעיה) , אמהות חכמות ומנוסות אשמח שתחכימו אותי ואעביר לאמא הלחוצה איך עובדים הדברים,
והאם באמת לאחר ועדת השמה אי אפשר להתחרט?
11/01/2018 15:38
היי, אני יודעת שיש הרבה ביקורת על הבט"ל אז אני רוצה לאזן עם ביקורת חיובית. הגשתי בקשה לערער על החלטה על אחוזי נכות שיירדו למרות החמרה במצבי. הזמינו אותי לוועדה תוך כשלשה שבועות ויום אחרי כבר התקבלה החלטה והעלו לי את האחוזים (בחמישה אחוז לצמיתות) תוך פירוט נרחב של כל מה שאמרתי בוועדה. אגב, נתתי להם גם מכתב עם כל מה שרציתי לומר שיהיה להם אם שכחתי משהו. לדעתי זה גם עזר. יש לציין שעשיתי הכל לבד בלי עו"ד.
יש מקום לאופטימיות!
11/01/2018 11:34
בוקר טוב אשמח להתייעץ-

תאונת עבודה שתועדה אצל רופא אך המעסיק מסרב להעביר את טופס תאונת העבודה לביטוח לאומי.

א. מה הקביעה המשפטית בנושא?

ב. האם זה מונע מהעובד לתבוע בעתיד? ( היעדר טפסים של המעביד ואי העברת התאונה לביטוח לאומי)

תודה.
 1   2    3    4    5    >>  

: עבור אל עמוד

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!